Практичне використання сонячної енергії для забезпечення гарячого водопостачання у студентському гуртожитку Запорізького електротехнічного коледжу ЗНТУ. Діючий проект

Червень 4, 2019 Off Автор admin

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ВЧЕНИХ розпочала демонстраційний проект «Практичне використання сонячної енергії для  забезпечення гарячого водопостачання у студентському гуртожитку Запорізького електротехнічного коледжу ЗНТУ», який реалізується в Запоріжжі з 01 квітня 2019 року, в рамках Програми малих грантів Глобального Екологічного Фонду Програми розвитку ООН в Україні, одним із пріоритетів якої є діяльність, спрямована на попередження змін клімату та адаптації до цих змін.

Територія впровадження демонстраційного проекту, став студентський гуртожиток Запорізького електротехнічного коледжу ЗНТУ з ініціативи профспілки студентів, закладу освіти та громади м. Запоріжжя Запорізької області. В ході проекту приміщення студентському гуртожитку провели енергетичний аудит, після результату якого встановили Геліосистему ГВП до 3000 літрів на добу, для забезпечення автономного гарячого водопостачання будівлі.

Геліосистема представляє собою обладнання для нагріву води, до складу якої входять сонячні колектори, система управління з насосом і бак-аккумулятор. Принцип дії полягає у наступному: в сонячному колекторі система управління з насосом забезпечує циркуляцію колекторної рідини (пропіленгліколь) в середні устаткування. У добре ізольованому баку-акумулятор тепло рідини передається воді (теплообмінник). Таким чином, нагріта вода зберігає тепло і вночі, і в дощ, а за потребою може догріватись резервним електричним теном.

Сонячні колектори в літній день в середньому виробляють біля 85 тис. кДж ( тобто близько 26 кВт * годин), у зимовий – майже 20 тис. кДж (це приблизно 5 кВт * годин). В результаті впровадження проекту установка сонячного вакуумного колектора надасть можливість економити більше 500 кВт електроенергії на місяць. Слід відзначити, що геліосистеми володіють рядом переваг, таких як використання екологічно чистого джерела енергії; майже повна автономність гарячого водопостачання; вигідне капіталовкладення, бо енергія сонця на сьогоднішній день є безкоштовною; тривалий термін експлуатації – мінімум 30 років; низька собівартість отриманої теплової енергії.

Даний проект є демонстраційним та відповідає стратегічним пріоритетам ГЕФ та ПМГ, оскільки головною метою проекту є переважно використання енергоощадних технологій для потреб громад, забезпечить супутні вигоди від їх використання спрямовані на подолання бідності, зміни в бюджеті громади та спрямування коштів на соціальні та інфраструктурні потреби, а також збереження навколишнє середовище, зменшенням забруднення атмосфери шкідливими речовинами і парниковими газами (зокрема СО2)

Всі бажаючи можуть прийняти участь в проекті та можуть  надсилати свої комерційні пропозиції на електрону пошту: zogovcheni@gmail.com