«Як уникнути кліматичної катастрофи…» Нова книга Білла Гейтса про порятунок людства

Лютий 17, 2021 Off Автор admin

Джерело:glavcom.ua

«Потрібно знати дві цифри. Перша – 51 млрд. Друга – нуль»

Мільярдер, засновник Microsoft Білл Гейтс опублікував книгу власного авторства «Як уникнути кліматичної катастрофи: рішення, які ми маємо, і прориви, які нам потрібні». У ній мільярдер розмірковує про техногенну діяльність людини, яка у кінцевому підсумку призводить до глобального потепління, а також ділиться власним баченням вирішення проблеми.

Передмова автора
Сам Гейтс на власному офіційному сайті так пише про свою книгу.

«Ця книга пропонує шлях вперед, низку кроків, які ми можемо зробити, щоб уникнути кліматичної катастрофи. Вона складається з п’яти частин:

Чому нуль? У першому розділі я детально розповім про те, чому нам потрібно досягти нуля (викидів у атмосферу, – «Главком»), з огляду на те, що ми знаємо (а що ні) про те, як підвищення температури вплине на людей у всьому світі.
Погана новина: дійти до нуля буде дуже важко. Оскільки кожен план щодо досягнення чого-небудь починається з реалістичної оцінки перешкод, що стоять на вашому шляху, у другому розділі ми розглянемо проблеми, з якими стикаємось.

Білл Гейтс не лише у книзі закликав піклуватися про планету, а й інвестував $2 млрд у стартапи, спрямовані на збереження клімату
Як провести поінформовану розмову про кліматичні зміни. У третьому розділі я розгляну кілька заплутаних статистичних даних, про які ви могли чути, і поділюсь думками та питаннями, яких торкаюсь у кожній розмові про зміну клімату. Вони утримували мене від помилок більше разів, ніж я можу порахувати, і я сподіваюся, вони зроблять те саме для вас.

Гарна новина: ми можемо це зробити. З четвертого по дев’ятий розділи я розкрию сфери, де сучасні технології можуть допомогти, і де нам потрібно працювати над досягненнями. Це буде найдовша частина книги, оскільки проаналізовано чимало сфер, які можна охопити. У нас є кілька рішень, які нам потрібно широко застосовувати вже зараз, і нам також необхідно багато інновацій, які слід винайти та поширити по всьому світу протягом найближчих кількох десятиліть.

Кроки, які ми можемо зробити зараз. Я написав цю книгу, бо бачу не лише проблему зміни клімату. Я також бачу можливість її вирішити. Це не оптимізм. Ми вже маємо дві з трьох речей, які потрібні для виконання будь-якої великої справи. По-перше, ми маємо амбіції завдяки пристрасті зростаючого глобального руху, який очолюють молоді люди, які глибоко стурбовані зміною клімату. По-друге, ми маємо великі цілі для вирішення проблеми, оскільки більше національних та місцевих лідерів у всьому світі зобов’язуються виконувати свою роль.

Тепер нам потрібен третій компонент: конкретний план для досягнення наших цілей.

Подібно до того, як наші амбіції зумовлені вдячністю за кліматичну науку, будь-який практичний план зменшення викидів повинен спиратися на інші дисципліни: фізику, хімію, біологію, політологію, економіку, фінанси тощо. Тож у заключних розділах книги я запропоную план, що грунтується на рекомендаціях, які я отримав від експертів з усіх цих дисциплін. У розділах 10 та 11 я зупинюсь на політичних рішеннях, які могли б ухвалити уряди; у розділі 12 я запропоную кроки, які кожен із нас може зробити, щоб допомогти світові досягти нуля (викидів). Незалежно від того, чи є ви урядовим керівником, підприємцем чи виборцем із напруженим життям і обмеженою кількістю вільного часу, є щось, що особисто ви можете зробити, щоб уникнути кліматичної катастрофи. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/world/observe/yak-uniknuti-klimatichnoji-katastrofi-nova-kniga-billa-geytsa-pro-poryatunok-lyudstva-737080.html