У Польщі екологи шукають дерева з історією та традиціями

Листопад 20, 2019 Off Автор admin

Джерело monitor-press.info

Почався десятий плебісцит «Дерево року». Конкурс заснував клуб «Gaja». Плебісцит має на меті знайти дерева, що увійшли в місцеву історію та традиції, об’єднуючи людей. Переможця оберуть користувачі інтернету влітку 2020 р.

Конкурс повинен сприяти збільшенню екологічної обізнаності, популяризації природоохоронної діяльності та активізації місцевої громади.

«Конкурс «Дерево року» клуюу «Gaja» – це можливість показати світу своє улюблене дерево. Участь у голосуванні – це можливість популяризувати природні, туристичні та культурні цінності конкретного регіону», – зазначила координаторка змагань Йоланта Мігдал.

Клуб «Gaja» приймає заявки до кінця листопада. Їх можуть надсилати окремі особи, асоціації, регіональні та місцеві громади, навчальні заклади, а також органи влади та самоврядування.

«Ми не шукаємо найстаріших, найвищих, найгустіших, найкрасивіших чи найрідкісніших дерев. Ми шукаємо улюблені дерева, які мають якусь історію, стимулюють уяву та об’єднують людей», – зазначила координаторка конкурсу.

«До кінця лютого з надісланих пропозицій журі вибере 16 фіналістів.

Переможцем стане дерево, яке отримає найбільшу кількість голосів під час інтернет-голосування, що відбудеться у червні. Воно представлятиме Польщу в міжнародному конкурсі «Європейське дерево року 2021», – пояснила Йоланта Мігдал.

Минулого року титул «Дерево року» отримав понад 200-річна чорна бузина із Ряшева. Рослина має деревоподібний вигляд, що є надзвичайно рідкісною формою для цього виду. Росте у сквері між будинками в центрі міста.

Ряшівська бузина наступного року представлятиме Польщу у міжнародному конкурсі. Раніше у цьому змаганні перемогло року мигдальне дерево з Печу в Угорщині. Польський кандидат – клен із Красниставу – посів шосте місце з 15 претендентів.

Конкурс «Дерево року» в Польщі є частиною проєкту Свято дерев клубу «Gaja». Він пропагує повагу до природи та необхідність її охорони, показує приклади зв’язків між культурою та історією місцевої громади та деревами, що ростуть на її території.

Джерело: Niezależna