Обігрівач води, який працює на сонячних батареях, презентували у Запорізькому електротехнічному коледжі

Вересень 4, 2019 Off Автор admin

Джерело: zp.suspilne.media

Вартість геліообладнання – 660 тисяч гривень. Гуртожиток Національного університету «Запорізька політехніка» використовує зелену енергію вже понад 4 місяці.

Сонячна батарея –екологічний проект, який реалізували за кошти малих грантів ООН. Працювала вонау тестовому режимі вже понад чотири місяці. Після кількох наукових розрахунків та досліджень, її ефективність підтвердили і вирішили відкрити офіційно. Сонячний колектор зробили на одному із запорізьких підприємств.

– “Хто зараз буде обслуговувати цю стсистему? Обслуговувати першій рік гарантійно, ті, хто монтував, а далі будем самі обслуговувать і там нічого складного нема. Вона дуже проста система. А розкажіть от, будь ласка. От зараз сонечко зайшло, от будуть осінь, зима. Холодний період. Як це прораховували? Ця система працює. Уже є досвід. Ми їздили дивились. Де такі системи працюють. Єдине, що коли буде велика кількістть пасмурних днів, це кінець грудня, початок січня. В цей період зменшується. Вона не перестає працювать. Вона працює. Зменшується температура. Але в цей час там є спеціальні підігрівачі електричні. Які будуть все це компенсувати” – розповідає автор проекту енергозбереження, завідувач заочного відділення коледжу Юрій Пачколін.

Екологічний проект реалізували, аби мешканці гуртожитку, а це студенти трьох вишів, користувалися гарячою водою щодня.